Zrelaksuj się na swoim tarasieKażdy właściciel ogrodu lubi od czasu do czasu odpocząć na tarasie. Zielone otoczenie i świeże powietrze zapewniają spokój i relaks, który jest bardzo ważny dla każdego z nas. Kiedy odpoczywamy na tarasie, możemy odzyskać równowagę psychiczną i z łatwością wrócić do pracy lub codziennych obowiązków. Aby móc wypoczywać w ogrodzie, warto wyposażyć taras w niezbędne meble ogrodowe i sprzęty.

Jak powinieneś urządzić taras?

W zależności od gustu i odpowiedniego doboru mebli, możesz urządzić swój taras w sposób nowoczesny, klasyczny lub tradycyjny. Jeśli wybierzesz zestaw ogrodowy z technorattanu, nie będziesz musiał martwić się o trwałość i konserwację, ponieważ technorattan jest nowoczesnym materiałem stworzonym z myślą o współczesnym kliencie. Meble ogrodowe z technorattanu mogą być nowoczesne lub klasyczne. Inną opcją są meble drewniane w tradycyjnym stylu. Starannie wykonane z drewna, również mają elegancki wygląd i są często popularne w ogrodach domów rodzinnych, ale także w ogrodach restauracji i kawiarni.

Nowoczesnym otoczenie

Modne wzornictwo mebli ogrodowych kojarzy się obecnie z meblami technorattanowymi, które ze względu na swoje liczne zalety są jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań. Są to zazwyczaj proste i wygodne meble o klasycznych kształtach. Dzięki lekkości materiału są one również mobilne i można je łatwo przenosić. Wśród najnowszych propozycji mebli tarasowych wykonanych z technorattanu wyróżnia się zestaw Trivento z częścią wypoczynkową. Jest to mebel funkcjonalny i niezwykle wygodny, z miękkimi poduszkami i poszewkami z odpornej tkaniny. Narożna sofa ma regulowane oparcie i składa się z czterech segmentów, które można łatwo połączyć. W zestawie znajduje się stolik z blatem z hartowanego szkła o grubości 5 mm i regulowanej wysokości.

Pielęgnacja mebli rattanowych

Meble ogrodowe z tworzywa sztucznego są niewymagające i nie wymagają wiele czasu i wysiłku przy konserwacji, dlatego będą Ci służyć przez wiele lat. Technorattan jest materiałem trwałym, odpornym na promieniowanie UV i wodę, dzięki czemu jego wygląd pozostaje niezmieniony przez wiele lat. Ponadto nie wymaga stosowania specjalnych środków czyszczących.

Drewniane meble ogrodowe

Zestaw mebli ogrodowych Meranti Square jest wykonany z drewna egzotycznego, które jest odporne na zmienne warunki klimatyczne naszego kraju. Składa się z czterech krzeseł i stołu z kwadratowym blatem, na którym zmieści się parasol ogrodowy. Krzesła są wygodne i zapewniają wsparcie dla pleców dzięki 7-pozycyjnej regulacji oparcia. Dodatkowym elementem uzupełniającym zestaw mebli może być drewniany barek z kółkami z kolekcji Meranti. Jest to praktyczny mebel, na którym można postawić naczynia lub sztućce, gdy na stole nie ma już miejsca. Barek posiada dwie funkcjonalne półki: górna jest wyjmowana w razie potrzeby, dolna jest zamontowana na stałe. Wyposażony jest w praktyczny uchwyt na butelki. Ponadto barek ma praktyczny uchwyt do przenoszenia.