Jak dbać o trawnik: Porady i wskazówki, jak utrzymać perfekcję ogroduCzy większość czasu spędzasz na pielęgnowaniu swojego ogrodu? A może więcej czasu poświęcasz na martwienie się o jego stan? Jeśli należysz do tych drugich, nie martw się. Nie jesteś sam. Wielu właścicieli domów ma trudności z utrzymaniem swoich trawników i ogrodów, ponieważ nie mają dużo czasu lub mają ograniczoną przestrzeń. Nie przejmuj się! Stosując się do kilku prostych sztuczek, możesz sprawić, że Twój ogród znów będzie wyglądał przepięknie. Ten artykuł pokaże Ci, jak dbać o trawnik, aby pozostał bujny i zielony przez cały rok. Czytaj dalej, aby poznać przydatne wskazówki i sztuczki, które pomogą Ci przywrócić ogród na właściwe tory.

Zaplanuj swój ogród z wyprzedzeniem

Zanim zaczniesz pielęgnować trawnik, uporządkuj swój ogród i zdecyduj, co musisz zrobić. Możesz usiąść i zrobić harmonogram lub stworzyć listę kontrolną rzeczy, które musisz zrobić każdego dnia. Pomoże Ci to zachować koncentrację i utrzymać ogród w dobrym stanie przez cały rok. Jeśli planujesz ogród, świetną wskazówką jest stworzenie planu, który działa wokół twojego stylu życia. Być może nie będziesz w stanie utrzymać swojego ogrodu w takim stanie jak profesjonalny ogrodnik, ale możesz zrobić wszystko, aby wyglądał jak najpiękniej. A kiedy już opracujesz plan, możesz upewnić się, że będziesz się go trzymać, aby nie zostać w tyle.

Jedną z najważniejszych rzeczy do zrobienia podczas pielęgnacji trawnika jest rotacja rutyny, tak aby każda część trawnika otrzymała taką samą ilość składników odżywczych i była wystawiona na działanie promieni słonecznych. Zapewni to, że Twój trawnik pozostanie bujny i zielony przez cały rok. Kiedy obracasz swoją rutynę, oszczędzasz czas, pieniądze i wysiłek. Nie musisz kupować nowych nawozów ani nasion w każdym sezonie. Nie musisz też martwić się o nadmierne podlewanie lub nawożenie jednej części trawnika. Rotacja zabiegów pielęgnacyjnych jest tak prosta, jak zmiana części trawnika, którą nawozimy i obsiewamy w każdym sezonie. Wystarczy postępować zgodnie ze schematem i co roku zmieniać rutynę, aby nic nie zostało pominięte.

Aby utrzymać zielony i zdrowy trawnik, musisz go regularnie kosić. Ale pytanie brzmi: jak często trzeba kosić trawnik? To zależy od rodzaju trawy, którą masz. Jeśli posiadasz trawę St. Augustine, musisz kosić ją co 6 do 8 tygodni. W przypadku kostrzewy częstotliwość koszenia powinna wynosić co 5 do 6 tygodni. W przypadku trawy Bentgrass częstotliwość koszenia powinna wynosić co 4 do 5 tygodni. Jeśli więc posiadasz trawę z gatunku Bentgrass, musisz kosić ją co 2 tygodnie. Natomiast w przypadku kostrzewy należy ją kosić co 3 tygodnie. Najlepszym sposobem na utrzymanie zdrowego trawnika jest jego regularne koszenie. Można nawozić trawnik, ale wtedy trzeba go będzie kosić jeszcze częściej niż dotychczas.

Dodaj nawóz do swojego trawnika

Nawóz to świetny sposób na pobudzenie trawnika do nowego wzrostu. Najlepiej jest dodać nawóz, gdy jest ciepło, ale nie za gorąco. Jeśli istnieje ryzyko deszczu, lepiej poczekać kilka dni. Można również zastosować nawóz o spowolnionym działaniu, który będzie dostarczał składników odżywczych przez cały sezon. Możesz również dodać kompost do swojego ogrodu, który jest doskonałym źródłem składników odżywczych dla trawnika.

Zanim jednak zaczniesz nawozić swój trawnik, musisz określić, jakiego rodzaju nawozu potrzebujesz. Jeśli masz trawę St. Augustine, musisz użyć nawozu o spowolnionym działaniu. Jeśli masz trawniki kostrzewy, potrzebujesz nawozu o wysokiej zawartości azotu. Jeśli masz trawę bentażową, musisz użyć kombinacji nawozów o powolnym uwalnianiu i wysokiej zawartości azotu.

Zainstaluj obrzeże krajobrazowe

Dobrze utrzymany ogród jest wart podziwu. Jeśli szukasz sposobu na upiększenie swojego ogrodu, rozważ zainstalowanie obrzeża krajobrazowego. Jest to świetny sposób na przejście z jednego rodzaju roślin do drugiego. Może to również pomóc w stworzeniu ścieżki przez ogród, co znacznie ułatwia opiekę nad nim. Przy zakupie obrzeża krajobrazowego należy upewnić się, że jest ono wykonane z trwałego materiału. Możesz wybrać plastikowe lub metalowe obrzeża. Upewnij się również, że jest w rozmiarze, który potrzebujesz. Możesz użyć obrzeża krajobrazowego, aby stworzyć piękne granice w swoim ogrodzie. Dzięki temu ogród będzie wyglądał na bardziej uporządkowany i zorganizowany.

Dodaj więcej ziemi do swojego ogrodu

Jeśli chcesz, aby Twój ogród wyglądał bujnie i zielono, jednym z najlepszych sposobów, aby to zrobić jest dodanie więcej gleby do swojego ogrodu. Możesz to zrobić poprzez dodanie kompostu do swojego ogrodu. Pomoże to Twojemu ogrodowi lepiej rosnąć i wyglądać znacznie lepiej. Możesz również użyć dobrego nawozu, takiego jak Miracle-Gro, aby pomóc swojemu ogrodowi rosnąć.

Jeśli chcesz dodać glebę do swojego ogrodu, możesz to zrobić, kupując glebę w dużych ilościach. Pomoże to Twojemu ogrodowi wyglądać lepiej i jest niedrogie. Możesz również użyć własnego kompostu, jeśli masz trochę. Jeśli nie masz żadnej gleby, możesz kupić worki z ziemią w lokalnym sklepie ogrodniczym.

Nie ma nic lepszego niż widok kwitnącego ogrodu. Wszystko, co musisz zrobić, to zastosować się do tych prostych wskazówek, a Twój ogród będzie oszałamiający w krótkim czasie. Twój ogród będzie zazdrościł Ci sąsiedztwa, a Ty będziesz miał więcej gości niż wiesz, co ze sobą zrobić. Wykorzystaj w pełni swoją przestrzeń zewnętrzną, stosując się do tych wskazówek.