Pomysły na jesienne wypady po perełkach EuropyBez względu na to, co wybierzesz, będziesz się świetnie bawić. Jeśli chcesz odwiedzić miejsce, w którym możesz cieszyć się ciepłą pogodą przez cały rok, możesz odwiedzić Hiszpanię. Możesz odwiedzić miasto Barcelona, gdzie będziesz miał mnóstwo rzeczy do zrobienia, lub możesz udać się do południowej części kraju, gdzie możesz pływać, uprawiać turystykę lub jeździć konno. Jeśli chcesz odwiedzić ciekawe i nietypowe miejsce, możesz odwiedzić Walię. To miasto jest zbudowane na murze, który został zbudowany, aby chronić francuskie miasto Biarritz przed najeźdźcami.

Hiszpańska wyspa Mallorca

Hiszpania jako całość stała się w ostatnich latach bardzo popularnym kierunkiem dla turystów, ale wciąż można znaleźć kilka miejsc, gdzie można cieszyć się pięknem kraju z dala od tłumów. Majorka jest jednym z takich miejsc. Największa wyspa Balearów, Majorka jest pięknym miejscem do odwiedzenia. Aby doświadczyć najpiękniejszych części Majorki, odwiedź Góry Tramuntana, Sierra de los Tramontanos i Serra de Tramuntana. Możesz również cieszyć się pięknymi plażami na wyspie. Wyspa słynie również z festiwali, zwłaszcza z karnawału, który jest największym karnawałem w Europie.

Szkocja

Szkocja jest popularnym miejscem na wakacje od dawna, ale jej popularność wzrosła ostatnio dzięki serialowi Outlander. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc, jakie można odwiedzić w Europie, a pogoda jest stosunkowo łagodna. Niestety, piękno krajobrazu jest nieco zmarnowane przez popularność atrakcji turystycznych, więc spróbuj odwiedzić poza sezonem i zbadać kraj trochę poza głównymi obszarami turystycznymi. Możesz cieszyć się pięknym naturalnym krajobrazem kraju, od gór po wyspy i wszędzie pomiędzy, niesamowitymi zamkami i historycznymi reliktami oraz przyjaznymi i gościnnymi mieszkańcami.

Walia

W Europie jest wiele pięknych miejsc do odwiedzenia, ale nie wszystkie z nich są w zasięgu większości turystów na kontynencie. Walia jest jednym z takich miejsc. Położona w południowo-zachodniej Francji, pomiędzy Pirenejami a Oceanem Atlantyckim, jest nieco na uboczu dla większości turystów. Walia to małe, starożytne, otoczone murami miasto, które niegdyś strzegło francuskiego wybrzeża od strony Półwyspu Iberyjskiego. Zostało ono wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i jest tu wiele ciekawych rzeczy do zobaczenia i zrobienia. Walia jest miastem murowanym, a średniowieczne mury są w doskonałym stanie. Można spacerować po murach i mieście, a także odwiedzić wiele muzeów i zabytków.