AlergenyWedług National Institute of Allergy and Infectious Diseases (NIAID) około jeden na pięciu Amerykanów ma alergię pokarmową. Alergie pokarmowe są najczęstsze wśród dzieci i dorosłych z rodzinną historią alergii pokarmowej. Alergie pokarmowe mogą powodować różne objawy, od krótkotrwałego dyskomfortu po zagrażającą życiu anafilaksję. Przy rosnących alergiach pokarmowych ważne jest, aby znać objawy i co możesz zrobić, jeśli podejrzewasz reakcję.

Spojrzenie na objawy alergii i ich wpływ na jakość życia

Spośród około 300 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych, którzy mają alergie, około 20% to osoby bardzo wrażliwe. Osoby te cierpią na alergie, które powodują znaczny ból fizyczny i emocjonalny.

Wiele osób cierpiących na alergie odczuwa również zmęczenie, choroby skóry, bóle głowy, zawroty głowy, drażliwość i wahania nastroju. Często muszą wziąć wolne od pracy lub szkoły, aby skupić się na swoich objawach, co ma negatywny wpływ na ich styl życia.

Osoby cierpiące na alergie są zmuszone do zmiany rutyny i unikania miejsc, o których wiedzą, że mogą wywołać reakcję alergiczną. Jedna z kobiet po ciężkich atakach astmy postanowiła stworzyć własną firmę, która dostarcza przepisy przyjazne alergikom.

Jak radzić sobie z alergiami pokarmowymi podczas ciąży i poza nią?

Kiedy jesteś w ciąży, ważne jest, aby być świadomym alergenów pokarmowych. Bardzo ważne jest, aby znać objawy reakcji alergicznej i co zrobić, jeśli ktoś z alergią ulegnie wypadkowi.

Kiedy twoja ciąża się skończy, możesz zacząć myśleć o tym, jak radzić sobie z alergiami pokarmowymi teraz, gdy już nie jesteś w ciąży. Jeśli masz dziecko, które ma alergię pokarmową, ważne jest, aby wiedziało, jak sobie radzić z alergią.

Należy również pamiętać, że nawet jeśli Twoje dziecko nie ma jeszcze alergii, może rozwinąć się w dzieciństwie lub wieku młodzieńczym. Dlatego też ważne jest, aby dorośli z alergiami pokarmowymi również podjęli środki ostrożności, aby przypadkowo nie zjedli w tym czasie czegoś, na co są uczuleni.

Alergia pokarmowa u niemowlaka

Pierwsze sześć miesięcy życia dziecka to okres krytyczny dla rozwoju mózgu i układu odpornościowego. Jeśli dziecko ma alergie pokarmowe, ten ważny czas może być dość trudny.

Wielu rodziców martwi się o zdrowie i odżywianie swoich dzieci, a alergia pokarmowa jest jedną z najczęstszych. Jest to również jeden z najpoważniejszych, ponieważ czasami może wymagać hospitalizacji. W tym artykule podzielimy się kilkoma wskazówkami, co możesz zrobić, aby pomóc dziecku z alergiami pokarmowymi, a także kilkoma cennymi zasobami, które pomogą Ci upewnić się, że Twoje dziecko jest bezpieczne przed rozwojem alergii pokarmowych lub zachorowania na nie w przyszłości w życiu.