Dr Małgorzata Świeca

Doktor nauk prawnych
Radca prawny
Senior Partner
e-mail: mswieca@swwp.pl

Małgorzata ŚwiecaSpecjalizuje się w dziedzinie prawa konstytucyjnego, prawa medycznego oraz farmaceutycznego. W ramach swojego bogatego doświadczenia zawodowego zajmowała się również zagadnieniami z zakresu prawa autorskiego i praw pokrewnych oraz problematyką ochrony dóbr osobistych. W kręgu jej szczególnych zainteresowań znajdują się przede wszystkim prawo medyczne oraz związane z tym zagadnienia etyczno – prawne, materia prawa mediów i reklamy, ochrona praw człowieka oraz psychologia.

Autorka licznych opinii prawnych z zakresu zgodności aktów prawnych z Konstytucją RP, w szczególności na płaszczyźnie prawa farmaceutycznego, w związku z czym aktywnie bierze udział w działalności lobbingowej. Uczestniczyła w wielu konferencjach, w tym jako prelegent m. in. w Warsztatach Prawo i Medycyna na Uniwersytecie Medycznym oraz w Międzynarodowych Targach Stomatologicznych CEDE.

W ramach swoich specjalizacji prowadzi aktywną działalność publikacyjną w zakresie artykułów zarówno naukowych jak i publicystycznych dla Dziennika Gazety Prawnej, Rzeczpospolitej, Gazety Finansowej, Dental Tribune Polish Edition, Implants Poland, Radca Prawny, Prawo Europejskie w Praktyce. Regularnie wypowiada się dla radia oraz telewizji, w szczególności TVN24 Biznes i Świat, Superstacji, Panoramy oraz programu „Interwencja” w Polsacie.  Udziela porad prawnych dla Business Center Club oraz Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. W 2016 r. obroniła pracę doktorską w dziedzinie prawa konstytucyjnego na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Warszawie i uzyskała tytuł doktora nauk prawnych. Wpisana na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Pracuje w języku angielskim oraz niemieckim.