Radosław Kowalski

Doradca podatkowy
Of Counsel

Specjalizuje się w dziedzinie podatków pośrednich, podatków bezpośrednich – gospodarczych. Zajmuje się również postępowaniami przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi oraz windykacją należności (w tym tworzeniem struktur działów windykacji oraz procedur windykacji).

Właściciel Kancelarii Doradztwa Podatkowego, wcześniej prezes CEiD Sp z o.o. Spółka Doradztwa Podatkowego. Zajmował również stanowisko kierownika działu windykacji w jednej z największych firm teleinformatycznych (zorganizował ponad trzydziestoosobowy dział i kierował nim przez 5 lat). Windykacją zajmował się także na samodzielnych stanowiskach w firmie farmaceutycznej i budowlanej.

Autor licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego, gospodarczego, windykacji należności m.in. w „Przeglądzie Podatkowym”, Vademecum Głównego Księgowego, Gazecie Prawnej, Gazecie Podatkowej, Rzeczpospolitej, Pulsie Biznesu, Inżynier budownictwa.

Współpracuje z wieloma wydawnictwami prawniczymi. Prowadzi liczne szkolenia i kursy dla biznesu i administracji publicznej.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.