Paulina Kutrzebka

Adwokat
Dyrektor Departamentu Life Science

e-mail: kutrzebka@swwp.pl

Paulina KutrzebkaSpecjalizuje się w prawie farmaceutycznym oraz prawie medycznym, z uwzględnieniem dziedziny świadczeń opieki  zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. W głównej mierze zajmuje się obsługą podmiotów leczniczych oraz podmiotów gospodarczych.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w wielu kancelariach na terenie Warszawy, uzyskując bogatą praktykę z zakresu prawa cywilnego, prawa gospodarczego, prawa handlowego oraz prawa nieruchomości.

Zajmuje aktywny głos doradczy wraz z mec. Jackiem Świecą w działaniach Komisji Farmaceutycznej Business Center Club.

Jest autorką wielu analiz prawnych oraz artykułów z zakresu prawa medycznego, prawa farmaceutycznego, prawa własności przemysłowej i intelektualnej oraz zamówień publicznych. Jej artykuły ukazują się m.in. w Rzeczpospolitej, Dzienniku Gazecie Prawnej, Dental Tribune Poland. Wielokrotnie komentuje zagadnienia prawne w TVN 24 Biznes i Świat, w Polsacie oraz Superstacji. Udziela porad prawnych dla Business Center Club oraz Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie.

Ukończyła Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie na kierunku Prawo i Administracja. Wpisana na listę adwokatów przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Pracuje w języku angielskim.