Arkadiusz Wagner

Radca prawny
Of Counsel

e-mail: wagner@swwp.pl

Specjalizuje się w dziedzinie prawa gospodarczego, prawa handlowego, prawa zamówień publicznych, a także prawa administracyjnego. W ramach jego zainteresowań znajdują się przede wszystkim połączenia i przekształcenia podmiotów gospodarczych, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz fundusze unijne.

Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych zwłaszcza w branży budowlanej przy obsłudze wielomilionowych kontraktów, jak również w zakresie zastępstwa procesowego. W swojej pracy zawodowej współpracował z jednostkami samorządowymi, spółkami prawa handlowego o europejskim zasięgu oraz z kancelariami radcowskimi i adwokackimi z całej Polski. W latach 2009 – 2011 pracował w KPRD Sp. z o.o. w Lublinie, gdzie odpowiadał za dział umów, w tym umów zawieranych w ramach budowy drogi ekspresowej S-17.

Od 2011 roku wpisany na listę kandydatów na członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa, od 2012 roku ekspert Ośrodka Badań ADR – „Prawo i Gospodarka” działającego przy Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Pełni funkcję mediatora przy Centrum Mediacji Gospodarczej przy Krajowej Radzie Radców Prawnych. Prowadzi szkolenia, doradza w zakresie pozyskiwania środków unijnych, wykłada na uczelniach wyższych. Autor opinii, publikacji oraz współautor komentarzy z zakresu prawa unijnego, administracji państwowej centralnej i terenowej.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Obecnie jest wolnym słuchaczem studiów doktoranckich na Wydziale Prawa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Delegat na Zjazd Okręgowy Radców Prawnych w Lublinie. W 2011 roku ukończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Lublinie, gdzie wpisany jest na listę radców prawnych.

Pracuje w języku angielskim, niemieckim i francuskim.