Aneta Mróz

Paralegal
e-mail: mroz@swwp.pl

Aneta Mróz1Studentka IV roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz seminarzystka w Katedrze Prawa i Postępowania Administracyjnego i Zakładzie Kryminologii. Uczestniczka Szkoły Prawa Amerykańskiego (Center of American Law Studies) organizowanej na Wydziale Prawa we współpracy z Uniwersytetem Florydy.

W szczególności interesuje się problematyką granic odpowiedzialności karnej, kryminologią, prawem międzynarodowym i porównawczym, prawem karnym oraz ustrojami penitencjarnymi krajów Azjatyckich. Swoje zainteresowania pogłębia w Kołach Naukowych Prawa Karnego “Temida” i Prawa Konstytucyjnego “Legislator”.

Doświadczenie zdobywała w kancelariach prawnych, sądownictwie, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Klinice Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Współpracuje w licznych projektach prowadzonych przez Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu, w tym m.in. w organizacji wydarzeń i konferencji, projektach badawczych i zbiórkach żywności. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, biorąc udział w licznych szkoleniach i konferencjach. Dodatkowe doświadczenie zdobywa jako członek Uniwersyteckiej Poradni Prawnej działającej przy Instytucie Prawa Karnego.

Pracuje w języku angielskim oraz francuskim. Obecnie uczy się również języka japońskiego i hiszpańskiego.