Magdalena Sieradzka

Ekspert ds. współpracy międzynarodowej
e-mail: msieradzka@swwp.pl

Magdalena SieradzkaGlobalny specjalista w zakresie Public Relations (PR) i komunikacji z wieloletnim doświadczeniem zdobytym w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i w Polsce na poziomie krajowym i lokalnym. Ponadto, posiada doświadczenie jako analityk akademicki, w organizacjach non-profit, jak i w świecie biznesu. Jest wysokiej klasy menadżerem w zakresie  zarządzania imprezami. Swój czas poświęca na badania nad przywództwem, rynkami rozwijającymi się  oraz kompetencją kulturalną. Jest ekspertem w kwestiach amerykańsko – europejskich.

W swojej karierze zawodowej pełniła funkcję dyrektora marketingu w „Liderzy” –  magazynie przy Biurze Marszałka Senatu RP. Odbyła asystenturę na podstawie pełnego stypendium na Grand Valley State University, School of Public & Nonprofit Administration, gdzie przeprowadzała i analizowała badania dla profesora z dziedziny administracji ochrony zdrowia. Odbyła również praktykę w Biurze Zarządu City of Grand Rapids (Michigan), gdzie prowadziła i analizowała badania pod kierownictwem asystenta menadżera miasta. Jako redaktor w  „Progress for Poland” była korespondentem waszyngtońskim, pisała artykuły i relacje na tematy związane z polityką i kulturą.   Spotykała się z wieloma głowami państw i liderami takimi jak: Prezydent Barack Obama, Sekretarz Stanu  Madeleine Albright, Prezydent Aleksander Kwaśniewski, Prezydent  Lech Wałęsa, Prezydent Michaił Gorbaczow, Prezydent Filipin Fidel Ramos,  Senator Richard J. Durbin, Senator Carl Levin, Kongresmenka Jan Schakowsky, Gubernator Michigan Jennifer Granholm, Reprezentant Stanowy Michigan Michael G. Sak, Prezydent Miasta Grand Rapids George Heartwell oraz licznymi ambasadorami i konsulami różnych państw, jak również prezesami banków centralnych i liderami wywodzącymi się ze świata akademickiego i wysokiego biznesu.

Podczas pobytu w Waszyngtonie zajmowała stanowisko Menadżera Operacyjnego i Analityka w Centennial Group Inc., gdzie zarządzała polityką projektów, imprezami dla liderów (byłych prezydentów państw oraz prezesów banków światowych, regionalnych i centralnych) oraz sprawowała obowiązki zarządu operacyjnego. Jest również niezależnym Konsultantem i Projekt Menadżerem  dla świata artystów i mody, przeprowadzając wiele projektów na rynku polskim. Założyciel oraz Doradca PR  ds. Mediów w „Ready to Rise” (Londyn, Waszyngton). Pełniła funkcję Prezesa PR Concept Sp. z o. o. w Londynie, w której zajmowała się doradztwem PR dla firm w zakresie polityki PR, imagu, misji, wizji, serwisu i procesu transformacji. Ponadto,  wolontariusz w Women for Women International (Londyn) oraz Women Information Network (Waszyngton).

Absolwentka administracji na Uniwersytecie Warszawskim w Centrum Studiów Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego (CSSTiRL), absolwentka ekonomii na Akademii Obrony Narodowej/NATO(Wydział Strategiczno – Obronny) oraz absolwentka administracji publicznej na Grand Valley State University (School of Public and Nonprofit Administration).

Pracuje w języku angielskim i rosyjskim.